V-CE MISTRZOSTWO POLSKI TRZECI ROK Z RZĘDU

W dniach 25-27 września w Warszawie na hali Arena Ursynów odbyły się drugie oficjalne Mistrzostwa Polski RnW. Organizatorem podobnie jak w latach uprzednich była Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR ale zawody odbyły się pod Patronatem Polskiego Związku Rugby na Wózkach. W zawodach wzięło udział pięć najlepszych drużyn minionego sezonu. Rywalizowano systemem każdy z każdym gdzie każdy mecz był bardzo zacięty, zwycięstwo mogło dać finał a przegrana zrzucić na spód tabeli. Do ostatniego sobotniego meczu czekaliśmy na pary niedzielnych finałów. Po zwycięstwie w meczu z lokalnym rywalem oraz dobrym układem w tabeli eliminacyjnej nasz Klub po raz 3 z rzędu zameldował się w finale rozgrywek o miano najlepszej drużyny w Polsce. Rywal był dobrze znany bo tak jak w roku ubiegłym zmierzyliśmy się z ekipą z Rzeszowa. Niestety po raz trzeci z rzędu nie udało się wygrać tego ostatniego finałowego meczu i znów musimy zadowolić się srebrnym medalem. Dla nas w czasie pandemii przy okrojonych możliwościach treningowych jest to bardzo dobry wynik a finałowa walka z głównymi zawodnikami Kadry Narodowej pokazuje że wciąż jesteśmy czołowym Klubem w Polskim Rugby.


 

FOUR KINGS PONOWNIE MISTRZEM MAZOWSZA

W dniach 19-20 września 2020 w podwarszawskim Halinowie dzięki wielkiemu wsparciu Gminy oraz Burmistrza odbył się jedyny w tym roku (z powodów pandemii COVID) turniej Mazowieckiej Ligi Rugby na Wózkach. Zagrały w nim trzy mazowieckie Kluby: Grom Ostrów Mazowiecka, Avalon Extreme Warszawa oraz nasz Four Kings Warszawa. Po dwóch dniach emocjonującej rywalizacji zawody wygrał Four Kings pokonując w meczu finałowym Avalon Extreme i po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu.


 

Fundacja STS wspiera rugby na wózkach

Od 2017 r. reprezentację Polski w rugby na wózkach wspiera fundacja Sport Twoją Szansą, powstała z inicjatywy największego w Polsce legalnego bukmachera – firmy STS.

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach została beneficjentem fundacji STS we wrześniu 2017 r. – wówczas wygrała w głosowaniu, w którym otrzymała ponad 55% wszystkich głosów. – Wspieranie polskiego sportu jest naszym celem – zarówno w przypadku fundacji, jak i STS. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pełnych sportowych pasji ludziach, którzy z różnych powodów mają trudności w rozwijaniu swojego talentu – mówił wówczas Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Pomoc fundacji STS okazała się kluczowa w przygotowaniach do turnieju barażowego do mistrzostw świata w Australii w 2018 r. Polacy zakończyli go sukcesem i tym samym po raz drugi w historii awansowali na mundial. W grupie mierzyli się z reprezentacjami USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady oraz Kolumbii – zajęli w niej piąte miejsce i walczyli o miejsca 9-12. Ostatecznie zajęli w mistrzostwach dziewiątą lokatę, wygrywając w decydującym spotkaniu z Kolumbią 42:39. Mistrzami świata zostali Japończycy, którzy pokonali broniących tytułu Australijczyków 62:61. Podium uzupełnili Amerykanie, którzy wygrali z Brytyjczykami 47:36.

W kadrze na MŚ w Australii znalazło się troje zawodników Four Kings: Izabela Sopalska-Rybak, Tomasz Witkowski i Dominik Rymer.

Fundacja Sport Twoją Szansą jest finansowana przez legalnego polskiego bukmachera – firmę STS. Jest to największa firma bukmacherska w Polsce, oferująca graczom zakłady wzajemne przez internet i stacjonarnie na kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportu, jednocześnie wyróżniająca się szerokim zakresem promocji, bonusów i ofert specjalnych – na bieżąco informuje o nich portal LegalSport.pl , zajmujący się analizą rynku bukmacherskiego w naszym kraju. Fundacja wspiera sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu nie mogą pozwolić sobie na wyjazd na krajowe i międzynarodowe imprezy, pomaga sportowcom niepełnosprawnym oraz klubom i ośrodkom szkoleniowych z całej Polski.