WHEELCHAIR RUGBY TOURNAMENT MAZOVIA CUP

       Turniej Mazovia Cup to cykliczne coroczne zawody sportowe organizowane przez Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach w ścisłej współpracy z UM Legionowo na jednej z najnowocześniejszych hal sportowych – „Arena Legionowo”. W obecnej sytuacji w Warszawie i okolicach nie są rozgrywane żadne podobne zawody, w których mogliby wziąć udział członkowie naszego klubu i promować tę dyscyplinę w naszym województwie. Jako jeden z najmocniejszych i najbardziej utytułowanych polskich klubów rugby na wózkach zorganizowaliśmy turniej o randze międzynarodowej i najwyższym stopniu trudności żeby rywalizować z najlepszymi drużynami z zagranicy jednocześnie dzięki nim podnosząc swoje umiejętności, a zarazem pokazywać publiczności rugby z najwyższej półki. Już pierwsza edycja okazała się wielkim sukcesem, a uczestnicy uznali zawody za jedne z najlepszych w Polsce. Goście z Niemiec również byli zachwyceni organizacją i zapowiedzieli swój udział w kolejnych edycjach. Dzięki ich rekomendacji turniej został zauważony w Europie. W kolejnych latach odwiedziły nas zagraniczne drużyny z Francji, Niemiec, Czech i Irlandii.

Niedzielne mecze Play-off od 2013 są na żywo transmitowane w internecie. Na mecz finałowy zapraszamy osoby z nami współpracujące, sponsorów i media, a także naszych wiernych kibiców min. KAYAH, która jest z nami od kilku lat oraz Prezydenta Miasta Legionowo oraz Marszałka woj. Mazowieckiego, którzy obejmują imprezę honorowym  patronatem.

 W obecnej chwili klubowe zawody Mazovia Cup są najbardziej prestiżową imprezą sportową w tej dyscyplinie w Polsce oraz cieszą się wielkim uznaniem wśród zagranicznych drużyn.